پیام رئیس جمهور در کنگره ملی سربازان صلح ایران

رئیس جمهور در پیامی به کنگره ملی سربازان صلح ایران در ترویج فرهنگ صلح و دوستی به عنوان یکی از ارزنده ترین تلاشها در جامعه بشری تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، در پیام رئیس جمهور که توسط علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرائت شد آمده است؛ تثبیت صلح و امنیت پایدار و بسترسازی برای مقابله با افراط گرایی ،

خشونت و تروریسم جزء از طریق توسعه فرهنگ اعتدال، ‌مدارا و گفتگو حاصل نمی شود.در این پیام همچنین آمده است؛ در این مسیر می توان با ایجاد زمینه های ذهنی مشترک به ارتقاء فرهنگ احترام به حقوق و کرامت انسانی و همچنین جایگزینی تعامل مبتنی بر صلح و عدالت به جای زمان زور و خشونت می توان جهانی سالم و پرنشاط برای زندگی بهتر بشریت فراهم آورد.

در این پیام آمده است؛ جمهوری اسلامی ایران امروز به حق در قامت پرچمدار موج خشونت و افراط گری در منطقه و جهان قد برافراشته و ابلاغ پیام رحمت را که همان آموزه متعالی قرآن کریم است وظیفه ملی و دینی خود می داند.
در این پیام با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید در ترویج فرهنگ صلح و گفتگو بر پایه احترام متقابل و پرهیز از خشونت در دنیای امروز آمده است؛ دنیای امروز پیش از هر زمان دیگری آلوده خشونت است و دولت از هیچ کوششی برای ترویج فرهنگ صلح و گفتگو دریغ نکرده و نخواهد کرد.
پیشبرد دیپلماسی صلح و گسترش فرهنگ مدارا و فائق آمدن بر چالشهای بین المللی با تکیه بر ارزشهای جهان شمول که ریشه در فطرت پاک انسانی دارد گفتمانی است که دولت یازدهم آنرا در قالب طرح مقابله با خشونت و افراط گری در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رساند.
رئیس جمهور در پیام خود تأکید کرده است که خانه سرباز صلح ایران که متشکل از سربازان و فعالانی است که در دفاع از میهن اسلامی جانفشانی کرده اند با توجه به درک تألمات و مشکلات ناشی از جنگ و خشونت، می تواند با تلاشهای ارزنده خود پیامبر صلح، انسان دوستی و نویدبخش جهان عاری از خشونت و افراط گرایی باشد.
رئیس جمهور در پایان این پیام تصریح کرده است: که اینجانب با تقدیر و تشکر از همه مجاهدان صلح امیدوارم شما و هم قطارانتان در خانه سرباز صلح ایران بتواند هم نوا با آرمانهای والای نظام جمهوری اسلامی ایران برای نهادینه کردن و اعتلای گفتمان صلح گامهای مؤثر بردارید تا ان شاء الله شاهد زیست جهانی سالم و انسانی برای نسلهای فعلی و آینده باشیم.
در ادامه نخستین کنگره سربازان صلح ایران با حضور دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، محسن رضائی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از تعدادی از کهنه سربازان عرصه دفاع مقدس تقدیر شد.

منبع: شبکه خبر

آمار بازدید

امروز121
دیروز354
هفته122
ماه5073
مجموع22567

2
آنلاین

تاریخ و زمان

Monday, 14 October 2019
دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ صَفر ۱۴۴۱

اوقات شرعی