پیام مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران به مناسب آغاز سال تحصیلی

"مهر"ي صلح مدار
قاسمرحيمي – مديرعامل خانه سرباز صلح ايران
اكثر همه ما خاطرات روزهاي اول مدرسه‌مان، به ويژه اولين روزي كه پا به مدرسه و دنياي جديد دانش آموزي امان را گذاشتيم را به خاطر داريم . و البته خاطرات خوش آن روزها.

اينکه چگونه صبح اول مهر از خواب بيدار مي شديم، با عجله صبحانه مي خورديم، لباس‌هاي نو مي پوشيديم و دست در دست بزرگ‌ترهايمان به مدرسه رفتيم. بعضي‌هامان عاشق مدرسه بوديم و بعضي‌هامان با گريه و اشک به مدرسه مي رفتيم ، شايد چون طاقت جدايي از پدر و مادرمان را نداشتيم. هنوز هم كه هنوز است تعداد زيادي از دانش‌آموزان، روز اول مدرسه را با گريه و ترس از تنهايي آغاز مي‌کنند اما هر چه بود دنياي زيبايي بود . دنيايي از دوستي ها و خاطرات شيرين سالهاي نه چندان دور گذشته كه ديگر تكرار نشدني است . خاطراتي از قهرها و آشتي ها كه ته همه آنها به مهرباني و دوستي و صلح و آرامش مي رسيد . دنيايي مستعد براي پرورش افكار شهروندان آينده . شهرونداني كه مي توانند خصلت جنجگويي و پرخاش داشته باشند يا طرفدار صلح و دوستي باشند . دنيايي پاك با فرزنداني با سرشتي پاك و به دور از هر گونه بدي و آلودگي اجتماعي . براي همين است كه ما اعضاي "خانه سرباز صلح ايران " بر اين باوريم كه مي توانيم و "بايد " صلح دوستي و فرهنگ صلح گستري را در درون مدارس و پشت نيمكت ها آغاز كنيم . در همين راستا البته اقدامات خوبي هم انجام شده كه شايد اجرايي ترين آنها امضاء تفاهم نامه اي براي آموزش فرهنگ صلح مداري در مدارس و حتي تدريس آن در كتب درسي باشد .
صلحي كه مي تواند از پشت ميزهاي مدارس آغاز شود و نويدي باشد براي كشوري و جهاني سراسر پر از صلح , آرامش و دوستي . جهاني كه نوجوان امروز و پدر و مادر فردا، به جاي انديشيدن به دغدغه هاي ناشي از جنگ و دعواي بين كشورها ، به فكر خدمت به هموطنان و همنوعان خود در سراسر جهان باشد . دنیایی كه نخبگان و محققان آن بيشتر سربازانش باشند . به اميد آن روز ... تولد مهرتان مبارك

آمار بازدید

امروز135
دیروز354
هفته136
ماه5087
مجموع22581

2
آنلاین

تاریخ و زمان

Monday, 14 October 2019
دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ صَفر ۱۴۴۱

اوقات شرعی