درهفتمین کنگره ملی اکو صلح مطرح شد: تاکید کشورهای عضو اکو برتلاش برای برقراری صلح جهانی

در هفتمین کنگره ملی اکو صلح که به میزبانی خانه سرباز صلح ایران برگزار شد ، نمایندگان 10 کشور عضو اکو با صدور بیانیه ای برضرورت تلاش برای برقراری صلح در جهان بدون جنگ و خونریزی تاکید کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی خانه سرباز صلح ایران ، قاسم رحیمی ، مدیرعامل این سازمان مردم نهاد با ذکر اینکه روز دوشنبه 15 مهر ، هفتمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی اکو صلح با ابتکار و میزبانی خانه سرباز صلح ایران با حضوربرخی از نمایندگان مجلس ، اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان 10 کشور عضو اکو در محل مرکز همایش های دیپلماتیک اکو برگزار شد گفت : تلاش ما این است که همانگونه که کشورهای عضو اکو دارای گذشته مشترک قدرتمندی هستند ، می توانند در راستای برقراری صلح تعامل و همکاری های قابل توجهی را برای آینده رقم بزنند .
وی در خصوص مفاد بیانیه صادر شده در این کنگره گفت : در بیانیه صادر شده ضمن تاکید بر ضرورت تلاش همه اعضای اکو برای تحقق صلح و ایجاد جهانی بدون جنگ ، برایجاد خبرگزاری جهانی صلح – که به تازگی مجوز آن اخذ شده است – تاکید شده ، همچنین با پخش پیام ویدئویی سخنگوی شورای جهانی بوکس حرفه ای ( WBC ) که همواره از حامیان کودکان بیمارو آسیب دیده اجتماعی محسوب می شود ، برهمکاری با این فدراسیون جهانی برای ترویج فرهنگ صلح اشاره شد .
رحیمی با تاکید بررویکرد صلح محور ایران در طول تاریخ و بخصوص 4 دهه انقلاب نیز گفت : ایران با وجود قدمتی 7500 ساله ، جزء معدود کشورهایی است که هنوز جنگ و فاجعه ای را در جهان رقم نزده است . در طول عمر انقلاب اسلامی نیز هم امام راحل و هم رهبرفقید کنونی انقلاب ، عدالت را اصلی ترین رکن انقلاب قلمداد کرده اند و از آنجاییکه عدالت یکی از ارکان صلح است ، می توان نتیجه گرفت که کشور ایران ، با وجود هجمه هایی که علیه آن می شود ، کشوری است که شالوده و ایدئولوژی آن برپاییه صلح و دوستی در جهان است .
وی با اشاره به یکی دیگر از دستاوردهای این کنگره گفت : همچنین در این کنگره مقرر شد تا کشورهای عضو اکو هماهنگی های لازم برای ایجاد دفاتر خانه سرباز صلح ایران درجهت گسترش فرهنگ صلح گستری و صلح بدون مرز در جهان انجام دهند که این ، می تواند گام موثرو بلندی برای فعالیت این سازمان مردم نهاد، به عنوان نماینده صلح دوست ملت ایران در دنیا باشد .

آمار بازدید

امروز132
دیروز354
هفته133
ماه5084
مجموع22578

2
آنلاین

تاریخ و زمان

Monday, 14 October 2019
دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ صَفر ۱۴۴۱

اوقات شرعی