افتتاح اولین شعبه دفتر بورسی خانه سربازصلح ایران

به دنبال امضاء تفاهم نامه بین خانه سرباز صلح ایران و کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان، اولین دفتر بورسی خانه سرباز صلح ایران طی مراسمی رسما افتتاح شد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی خانه سرباز صلح ایران، قاسم رحیمی ، مدیرعامل این مجموعه در این مراسم ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و تقدیر از تلاش های بی شائبه مدیران مجموعه کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان گفت : اصولا امروزمعنای صلح با صلح اقتصادی به شدت عجین شده است چرا که براساس پزوهش های صورت گرفته، هر کشوری که از لحاظ اقتصادی وضعیت بهتری داشته باشد، آرامش و صلح و دوستی در آن کشور بیشتر است. با همین دیدگاه خانه سرباز صلح ایران نیز یکی از اصلی ترین اهداف خود را تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی اعضای خود که از کهنه سربازان 8 سال دفاع مقدس هستند قرار داده است.

وی لازمه تحقق این هدف را دسترسی آزاد به منابع اطلاعات مالی عنوان کرده و افزود : کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان با سابقه درخشانی که در بخش بورس و سرمایه گذاری در بازارهای مالی مختلف دارد می تواند منبع خوبی برای آشنایی اعضا با بازارهای مختلف و سرمایه گذاری درآنها باشد.

مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران با اشاره به 6 جلسه آموزشی بورس که تاکنون برای اعضای هیات مدیره این مرکز برگزارشده گفت : ما آمادگی آن را داریم که این دوره ها را برای سایر اعضا نیز برگزار کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با همکاری یکدیگر نگاه خانه سرباز صلح ایران که همان کارآفرینی اجتماعی است به خوبی در عرصه بورس محقق شود و هر دو مجموعه از دستاوردهای آن بهره مند شوند.

 

آموزش کارآفرینی

امیر فرودگاهی قایم مقام خانه سربازصلح ایران نیز در این مراسم با اشاره به تغییر رویکرد این NGO ، به رویکرد "آموزشی" گفت : همانطور که می دانید نسل سوم آموزش ها امروزه به "کارآفرینی " ختم می شود . چرا که بعد از نسل های اول و دوم که "آموزش" های دانشگاهی و آکادمیک و "پژوهش" هایی برای کاربردی کردن این آموزش ها و تولید دانش بودند ، نوبت به اجرایی و عملیاتی کردن اندوخته های علمی و پژوهشی بود که این امر در قالب "کارآفرینی " و به عنوان نسل سوم آموزش ها در یکی – دو سال گذشته در حال شکل گرفتن و اجراست . این همان آموزش کارآفرینی است . فعالیت بورسی که امروز رسما آغاز خواهد شد نیز در همین چارچوب انجام می شود. تا بتوانیم پلی باشیم بین پژوهش های انجام شده وواقعیت ها و البته تبدیل آنها به ابزاری برای درآمدزایی و و تولید ثروت و بهبود وضعیت معیشتی اعضای خانه صلح ایران که در نهایت به همان هدف توسعه "صلح " پایدار در خانواده ها و جامعه منتهی خواهد شد .

وی در مورد مزیت همکاری خانه صلح ایران با این دفتر کارگزاری گفت : شاید اصلی ترین مزیت رقابتی این دفتر ، روح بخشیدن به این فعالیت در قالب "صلح " محوری است . یعنی ضمن آنکه برای درآمدزایی و بهبود وضعیت مالی و معیشتی اعضا تلاش می کنیم به توسعه "صلح " و دوستی در جامعه نیز کمک می کنیم . ضمن آنکه یک شبکه سازی بین شهروندانی که هم هدف و هم قسم شده اند انجام می شود و این افراد می توانند در راستای صلح ؛ که هدف اصلی خانه صلح ایران است ، هم افزایی داشته باشند و در قالب همین NGO ااتفاقات خوبی را رقم بزنند .  

 

کمک به اقتصاد خانواده

نیلوفرمهاجرین ، مدیرسرمایه گذاری و بورس خانه سرباز صلح ایران به عنوان فردی که در راه اندازی و افتتاح این دفتر تلاش های فراوانی را انجام داده است نیز در این مراسم با اشاره به اهداف راه اندازی این مجموعه گفت : مهمترین هدف ما از راه اندازی این بخش از فعالیت های خانه صلح ، کمک به اقتصاد خانواده و اقتصاد کلان کشور است .

وی ادامه داد : همانگونه که روزگاری این سربازان درجبهه های نبرد برای حفظ کیان کشور فداکاری می کردند ، اکنون که عرصه جدیدی در فعالیت دفاعی یعنی عرصه اقتصادی باز شده ، لازم است برای حفظ خود و سرمایه خویش ، و البته بومی سازی فرآیند رشد اقتصادی ، فارغ از نوسانات پیرامون سرمایه گذاری به سمت اقتصاد مولد هدایت شود و عرصه بورس این امکان را برای دستیابی به این هدف بزرگ مهیا می سازد.

 

آغاز یک مسیر

دکتر بهادر شمس مدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از آغاز همکاری مشترک این دو مجموعه گفت : ما نیز به عنوان یک مجموعه فعال اقتصادی کاملا با پتانسیل بالای خانه سرباز صلح ایران آشنا هستیم . این یک نقطه شروع است و انشالله در آینده ای نزدیک شاهد گسترش و توسعه فعالیت های بورسی خانه صلح ایران برای اعضای آن در سراسر کشور باشیم.  

وی در خصوص خدماتی که قرار است از سوی این دفتر کارگزاری به اعضای خانه صلح ایران ارایه شود نیز گفت : شاید مهمترین خدماتی که در اینجا به اعضا ارایه خواهد شد ثبت مشخصات فردی در تالار بورس و گرفتن کد بورسی برای آنهاست تا بتوانند خودشان در بازار بورس خرید و فروش سهام کنند. 

وی با ذکر اینکه اعضای خانه سرباز صلح ایران که پیش از این هم در بورس فعال بودند  می توانند فعالیت اشان را در قالب این مجموعه ادامه دهند گفت : کلیه افرادی که از ما کد بورسی می گیرند می توانند حتی با گوشی موبایل خود و نصب اپلیکیشن بورس ، به خرید و فروش سهام بپردازند.

مدرعامل کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان از برگزاری دوره های آموزشی در خصوص آشنایی با بورس و چگونگی سرمایه گذاری در آن برای اعضای خانه سربازصلح ایران در آینده ای نزدیک خبر داده و گفت : البته نباید تصور شود که ما می خواهیم به اعضا مشاوره بدهیم که کدام سهم را بخرند یا کدام سهم را بفروشند ، بلکه اصلی ترین کار ما این است که تحلیل های ماهیانه خودمان در مورد وضعیت بازار بورس را به اعضا ارایه می کنیم و آنها خودشان می توانند انتخاب کنند که چگونه ادامه مسیر دهند.

وی البته تاکید کرد : با این وجود ما می توانیم در خصوص سرمایه گذاری در بازار به اعضا مشاوره های مختلفی را ارایه دهیم . مثلا اعضای خانه سرباز صلح ایران می توانند با مراجعه به ما و اعلام نقدینگی و حجم سرمایه گذاری مورد نظرشان و همچنین آنچه به دنبال آن هستند ، با بهترین روش ها برای سرمایه گذاری خود آشنا شوند و بتوانند با آگاهی و اطلاعات مناسب ، سرمایه گذاری کنند. در واقع ما می توانیم مسیر سرمایه گذاری را برای اعضای خانه سرباز صلح ایران طراحی و تدوین و به وی اعلام کنیم . این سرمایه گذاری ها هم فقط محدود به بورس نخواهد بود بلکه تمامی بازارها از صندوق های مالی و .... را نیز شامل می شود.

دکتر شمس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طراحی و استفاده از نرم افزار ویژه تجزیه و تحلیل بازار در این کارگزاری گفت: از حدود سه سال قبل کار طراحی و اجرای نرم افزاری را آغاز کردیم که می تواند با تحلیل داده های روز موجود در بورس و بازار ، به نوعی  تجزیه و تحلیل بازار و شرکتهای بورسی را آسان کند . این نرم افزار که استفاده ازآن از سال گذشته آغاز شده ، نمونه خارجی ندارد و می توان گفت برای نخستین بار در جهان طراحی شده و قادر است با تجزیه و تحلیل شرکتهای بورسی ، آنچه که مد نظر کاربر است را به وی ارایه دهد . مثلا ممکن است در بین 500 شرکت بورسی ، ما به دنبال بررسی شرکتهایی باشیم که ویژگی خاصی را داشته باشند که این نرم افزار این امکان رابرای ما فراهم می کند و دیگر لازم نیست همه 500 شرکت را بررسی کنیم . 

گفتنی است از این پس اعضای خانه سربازصلح که مایل به فعالیت در بازار بورس هستند می توانند از طریق سایت این مجموعه یا ضمن تماس با شماره های 91033311-021  از خدمات این دفتر کارگزاری بهره مند شوند.

 

آمار بازدید

امروز121
دیروز354
هفته122
ماه5073
مجموع22567

2
آنلاین

تاریخ و زمان

Monday, 14 October 2019
دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ صَفر ۱۴۴۱

اوقات شرعی