انواع صلح کارت

 

کهن سربازان

  • کهنه سرباز واژه ای انگلیسی بوده ، به سربازی اطلاق میشود که در یک یا تعدادی عملیات نظامی شرکت کرده باشد بعنوان مثال کهنه سرباز جنگ ویتنام یا کهنه سرباز جنگ افغانستان یا کهنه سرباز جنگ جهانی دوم ، در واقع معادل کلمه " رزمنده" در ادبیات ما هست. برای همین و در راستای پاسداشت زبان پارسی تصمیم گرفته شد تا به جای کلمه انگلیسی " کهنه سرباز " از واژه " سرباز صلح " در نامگذاری این مجموعه استفاده شود. در همین خصوص و براساس تعاریف این سازمان، به کلیه سربازان و مدافعان شرکت کننده در دفاع مقدس که دارای کارت ایثار می باشند یا خدمت سربازی آنان در ایام دفاع مقدس (تاریخ 31 شهریور 1359 تا 29 مردادماه 1367) بوده است ، "کهنه سرباز " گفته می شود.
  • همانطور که گفته شد، بخش عمده ای از فعالیت این مجموعه بر روی سربازان دوران دفاع مقدس متمرکز شده است. براساس تاریخ تکرار نشدنی کشورمان، در طول دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی گروه های مختلفی از اقشار گوناگون در جبهه های نبرد حضور داشته اند . رزمندگان ارتش، سپاه، بسیج، ژاندارمری، جهاد و ... و قشر بزرگی از رزمندگان شرکت کننده  که در مجموع بیش از خانواده ای دو نیم میلیون نفری را تشکیل می دادند که در معیت ارتش به جبهه ها اعزام گردیدند و از آنها به عنوان " سربازان " جنگ تحمیلی یاد می شود. که البته به این تعداد باید آمار پاسداران وظیفه و سربازان ژاندارمری سابق نیز اضافه شود. آنچه مسلم است این است که این سربازان و فرماندهانی که به آموزش آنها پرداختند نقش ویژه ای را در دفاع مقدس برعهده داشته اند ولیکن واقعیت این است که به اندازه نقش و سهمی که این عزیزان در دفاع از میهن اسلامی داشتند، به آنها پرداخته نشد و درست همین مساله عاملی شد برای تشکیل خانه سرباز صلح، تا شاید بتوانیم از ظرفیت عظیم سربازان دوران دفاع مقدس برای نشان دادن این نقش با همکاری هم استفاده کنیم.
  • بسیاری از سربازان دوران دفاع مقدس امروز در سطوح اول کارآفرینی، هنر، ورزش و حتی مدیران برجسته دولتی و خصوصی و نمایندگان مجلس به خدمت رسانی خود به کشور و هموطنانشان ادامه می دهند که از جمله سربازان دوران دفاع مقدس محسوب می شوند.

 

صلح گستران 

  • "صلح گستران"، پیام آوران صلح و دوستی هستند که با رویکرد توسعه صلح، امنیت، رفاه و آرامش در خانه سرباز صلح ایران گرد هم آمده اند تا بتوانند با اهداف خداپسندانه و ارزشمندشان که با صداقت و دوستی آمیخته شده، شاهراه های افزایش اعتماد و صلح را ایجاد و تلاش نمایند تا صلح و دوستی در کشور پهناور ایران نهادینه شود.
  • درحقیت "صلح گستر" شامل اعضای افتخاری خانه سرباز صلح ایران می باشند که حامی فعالیتهای صلح طلبانه، خیرخواهانه و میانجیگرانه خانه سرباز صلح ایران بوده و خودشان نیز در شماری از فعالیتها، مشارکت داوطلبانه دارند. فعالیتها و اقداماتی مثل کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و... به همین دلیل معتقدیم حضور با شکوه این افتخار آفرینان در خانه سرباز صلح ایران، قطعا از ارزشمندترین گام های مثبت در راستای بهبود عملکرد این مجموعه برای برقراری صلح و امنیت در این زیست بوم تاریخ دار، تاریخ ساز و ارزشمند بوده و خواهد بود.
  • تمامی هموطنان ایرانی بدون محدویت سنی،جنسی و فارغ از گرایشات قومی، مذهبی و فکری می توانند با رویکرد حمایتی ضمن ثبت نام و پرداخت حق عضویت سالانه، دارنده ی صلح کارت خانه سرباز صلح ایران باشند و از مزایای آن بهره مند شوند. 

 

افتخاری

آمار بازدید

امروز339
دیروز356
هفته1086
ماه4219
مجموع32475

4
آنلاین

تاریخ و زمان

Wednesday, 13 November 2019
چهارشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۵ ربیع الاول ۱۴۴۱

اوقات شرعی