چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

به دنبال افتتاح دفتر کارگزاری بورس خانه سرباز صلح ایران، سوالات بسیاری از سوی اعضای این سازمان مردم نهاد برای چگونگی سرمایه گذاری در بورس مطرح شده بود که تلاش کردیم در گفت و گویی با مدیرسرمایه گذاری و بورس این مجموعه به آنها پاسخ دهیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی خانه سربازصلح ایران، نیلوفرمهاجرین، مدیرسرمایه گذاری و بورس در پاسخ به اینکه اعضای خانه سرباز صلح ایران چگونه می توانند از خدمات کارگزاری استفاده کرده و در بورس سرمایه گذاری کنند؟ گفت: ابتدا علاقمندان عضو خانه سرباز صلح ایران میبایستی برای ورود به دنیای بورس در سایت "سجام " ثبت نام و سپس با همراه داشتن شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی و یک آدرس ایمیل، به صورت حضوری به دفتر کارگزاری مراجعه و پس از ارایه مدارک لازم و اهراز هویت، کد بورسی کاربری آفلاین خود را دریافت خواهند کرد، ضمنا علاقمندان می توانند درصورت تمایل برای دریافت کد بورسی آنلاین نیز ثبت نام و ظرف سه روز کد مربوطه را اخذ نمایند.
وی در خصوص تفاوت کد بورسی آنلاین و آفلاین نیز گفت: کاربرانی که کد آفلاین دارند باید برای معامله، با کارشناسان بورس دفتر کارگزاری تماس و درخواست خرید و یا فروش سهام خود را اعلام وثبت نمایند، اما کاربرانی که کد آنلاین دارند می توانند بصورت مستقیم و با ورود به سایت بورس سهم یک شرکت را خرید و فروش کنند. در واقع در شیوه آفلاین، فرد دیگری برای کاربر سهام خرید و فروش میکند ولی در شیوه آنلاین خرید و فروش توسط خود کاربر انجام می شود.
اما علاوه برثبت نام ، کارگزاری چه خدمات دیگری به علاقمندان سرمایه گذاری در بورس ارایه می دهد ؟ سوالی که مهاجرین در پاسخ به آن گفت : اولا برای علاقمندان عضو خانه سرباز صلح ایران ، دوره های 3 ساعته مقدماتی آشنایی با بورس به صورت رایگان برگزار خواهد شد . ثانیا ، کاربران با انجام هر معامله، امتیازی از سوی ما دریافت می کنند که اگر این امتیاز از یک مقدار مشخصی بیشتر شود می توانند با تخفیف یا حتی به صورت رایگان از دوره های کامل بورسی که این دفتر برگزار می کند، استفاده کنند.
مدیرسرمایه گذاری و بورس خانه سربازصلح ایران در ادامه در مورد اینکه آیا کارشناسان این کارگذاری به علاقمندان، مشاوره هایی در مورد خریدن یا نخریدن سهام یک شرکت، می دهند یا خیر؟ نیز گفت: مشاوره به آن صورتی که بگویند فلان سهم را بخرید یا فلان سهم را بفروشید داده نمی شود، ولی ما نرم افزاری داریم که می تواند تغییرات بازار بورس را به خوبی تحلیل کند. ما نتایج این تحلیل ها و تحلیل های سایر کارشناسان و اساتیدی که با ما همکاری دارند را در جلسات و همایش های ماهیانه، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهیم تا خودشان تصمیم بگیرند کدام سهم را بخرند یا کدام سهم را بفروشند.
وی با تاکید براینکه هم اینک به خاطر تورم و بی ثباتی بازار و اقتصاد، بورس یکی از پربازده ترین و بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری است، گفت: در حقیقت افتتاح دفتر کارگزاری بورس، فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در بازار بورس و استفاده از سود و بازده مناسب آن است.
به گفته وی، علاقمندان می توانند برای ثبت نام و دریافت کد بورسی خود به آدرس کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان، واقع درفلکه دوم صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی – جنب خیابان نجف زاده فروتن – پلاک 13 - ساختمان بوستان – طبقه 4 و واحد 4 و شماره تماس: 02144078305 ، مراجعه نمایند .

آمار بازدید

امروز134
دیروز354
هفته135
ماه5086
مجموع22580

2
آنلاین

تاریخ و زمان

Monday, 14 October 2019
دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ صَفر ۱۴۴۱

اوقات شرعی