سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح در رسانه ها

  کج اندیشی به نام صلح ... موضع خانه سرباز صلح ایران در خصوص جنگ ترکیه

  دگربار صدای سهمگین خشم و خشونت از شمال سوریه به آسمان برخاست.
  این بار خشم نفرت انگیز و طوفان جهل و تحجر از سمت جنوب جای خود رابه موج لجاجت، کج اندیشی از سوی شمال داده است.
  مردان و زنانی که در دفع حملات داعش و پایداری و مقاومت در برابر هجوم آن اشباح شیطانی حماسه آفرین شدند، اکنون در برابر هجوم نیروهای اردوغانی و شبه نظامیان وابسته به وی قرار گرفته اند.

  تصمیم ترکیه در حمله به کردهای سوریه و پیشروی ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن از جمله غیرقابل دفاع ترین اقدام سیاسی- نظامی دو دهه اخیر در منطقه خاورمیانه است.
  اگر به وضعیت پیش آمده نیک بنگریم در می‌یابیم که چرا کردهای سوریه ارزش دفاع و حمایت دارند و نیروهای اردوغانی شایسته نکوهش و محکومیت هستند. زنان و مردان سوریه چندین سال در برابر اشباح شیطانی داعش که در وحشی گری و نفرت انگیزی بی مانند هستند جنگیدند و از خاک سوریه دفاع نمودند.
  در هنگامه ای که بسیاری از نیروهای کلاسیک جسارت رویارویی با این اشباح شیطانی را نداشتند، این مردمان ایستادگی نموده و آنان را عقب راندند. آنها نیروهایی را عقب راندند که بزرگترین چالش برای تمدن، فرهنگ، انسانیت و مدنیت قرن بیست و یکم بشمار می آمدند.
  آن روزها نیروهای اردوغانی اگرچه مستقیما از اشباح شیطانی دفاع ننمودند ولی در حمایت نامحسوس و گسترده از آنها از هیچ کوششی فروگذار نگردیدند. در این سوی میدان زنان و مردان سوریه با عقب راندن اشباح شیطانی حماسه ماندگاری را خلق کردند.
  ایالات متحده در این شرایط با اعزام تعدادی نیروهای نظامی سعی در موج سواری و بهره برداری از موفقیت کردها به نفع خود نمودند. آمریکا که منافع خود را با منافع نیروهای اردوغانی مشترک دیده است، در کمال صراحت و بدون هیچ گونه شرمساری چراغ سبز خود را برای تهاجم نیروهای ترکیه به شمال سوریه روشن نمود.
  امروز زنان و مردان سوریه در برابر خشونت عریان و غیر باوری قرار گرفته اند که نیازمند حمایت منطقه ای و جهانی می باشند. اگر چه در برهه ای کردهای سوریه به دنبال تضعیف رابطه خود با مرکز بودند و خوشبختانه به این اشتباه خود پی بردند و در راستای جبران اشتباه خود برآمدند، اما این دلیلی بر چشم پوشی بر فجایع در حال انجام در آن منطقه نمی باشد.
  زجه زنان بی دفاع و کودکان بی پناه در برابر آتش نیروهای مهاجم دردآور است و دردآورتر آن است که این روند و تکرار این وضعیت حساسیت و وجدان انسانی مردمان منطقه را در برابر تازش و کوبش انسانیت و مدنیت را تضعیف می کند.
  خانه سرباز صلح ایران با توجه به رسالت ذاتی خود که همانا توسعه فرهنگ صلح و انسان دوستی و تکریم منادیان صلح گستر و مدافعان انسانیت می باشد، توجه افکار عمومی و تصمیم سازان و تصمیم گیران را در حمایت از مردان و زنان مظلوم آن منطقه و نفی و نکوهش مهاجمان متجاوز جلب می نماید.
  باشد که مردمان این منطقه و جوامع انسانی محیط پیرامونی کشورمان از نیات پلید اهریمنان و آتش افروزان مصون بمانند.


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT