سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح و امنیت

  تعریف صلح

  صلح جهانی در اصلاح به نبود جنگ میان ملت ها گفته می شود اما فقط نبود جنگ کافی نیست بلکه هیچ نظام تهدیدی نباید وجود داشته باشد.از طرفی هم به اقداماتی که ملت ها در راستای کنترل اختلافات بین المللی خود انجام می دهند نیز صلح می گویند.

  تعریف امنیت

  طبق تعریف سازمان ملل امنیت یعنی نبود ترس جدی از خارج یعنی حالتی که در آن کشورها هیچ گونه خطر نظامی و فشار سیاسی و اقتصادی را احساس نکنند.امنیت ملی تنها یک کشور را شامل میشود این در حالی است که امنیت بین الملل یعنی امنیت کشور ها به یکدیگر مرتبط است.
  صلح و امنیت

   ارتباط صلح و امنیت

  صلح و امنیت یکی از اهداف قدیمی بشر بوده که رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند به صورتی که میتوان گفت امنیت نتیجه صلح است.
  در زمان های گذشته صلح و امنیت به معنی احترام به تمامیت ارضی کشورها ، عدم مداخله در امور آنها و ... بوده است که امروزه تهدیدات تغییر کرده و تهدیدات از حوزه نظامی به حوزه های دیگر مانند قاچاق و جرائم سازمان یافته و جنگ نرم و.. تغییر یافته است .این تهدیدات جدید باعث شد تا شورای امنیت جنگ های سرد و تبعیض نژادی ، تروریسم و نقص حقوق بشر و... را به عنوان تهدید صلح و امنیت بیان کند.

  شورای امنیت ملل متحد

  شورای امنیت ملل متحد در سال 1945 با هدف نجات نسل های آینده از جنگ  تاسیس شد و یکی از ارگان های ملل متحد است که وظیفه آن ایجاد صلح و امنیت بین المللی است. تصمیمات این سازمان به صورت قطعنامه های شورای امنیت بیان میشود . ازجمله کارهایی که این سازمان انجام می دهد میتوان به اعزام نیروهای پاسدار صلح ، تصویب تحریم های بین المللی  و .. اشاره کرد.
  از وظایف این سازمان میتوان از حفظ صلح و امنیت بین المللی ، توصیه روش های مسالمت آمیز حل اختلافات کشورها و توسعه روابط دوستانه میان کشورها و ... نام برد.
  هرچند این سازمان وظیفه ایجاد صلح و امنیت در جهان را دارد ولی با توجه به عملکرد های اخیر آن میتوان به این نتیجه رسید که بر خلاف هدف خود ، این سازمان در مسیر تامین هدف های نظام سلطه یعنی آمریکا قدم برمیدارد و به این کشور ها در راستای رسیدن به مقاصد خود کمک می کند.

  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT