سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح با حیوانات

  اکثر هنرمندان برای هنرنمایی از طبیعت الهام می گیرند . هنری که در آن انسان و حیوانات به گونه‌ای به صلح رسیده‌اند که دیگر درباره زندگی خود فکر نمی‌کنند، بلکه به سادگی در آن غوطه‌ور هستند و مخاطب می‌تواند به راحتی به آن نزدیک شود و در آن حرکت کند.

  متاسفانه در جامعه ای زندگی می کنیم که انسان نه تنها سهم و حقی برای خود، بلکه برای حیوانات نیز قائل نیست ، و به راحتی حقوق حیوانات را زیر پا می گذارد. تصاویری که گاه ناخوشایند و آزار دهنده می باشد اما آنقدر به وفور در اطراف ما به چشم می خورند که شاید این دیدن های مکرر در فضای مجازی و دنیای واقعی , ما را نسبت به آنها بی تفاوت کرده است.

  خانه سرباز صلح ایران تمام تلاش خود را نموده است که صلح را در جامعه کنونی ما رواج دهد و صلح با طبیعت و حیوانات را آموزش دهد.

  صلح و دین

  حیوانات در عصر ظهور

  در عصر ظهور حضرت مهدی(ع)، چهارپایان و حیوانات وحشی در کمال صلح و مسالمت با یک‌دیگر به سر خواهند برد و حیوانات وحشی به سایر حیوانات حمله نخواهند کرد و مانند سایر حیوانات آزادانه به گردش در خواهند آمد.

  در کتاب قدسی آمده است : در زمان ظهور، امنیت و آسایش در روی زمین حکم فرما می گردد. کسی به کسی صدمه نمی‌زند و از چیزی نمی‌هراسد و حشرات و حیوانات به مردمان و یک‌دیگر آسیب نمی‌رسانند.

  حقوق حیوانات

  حیوانات نیز مانند انسان ها از حقوقی برخوردار هستند . شخصی که صاحب حیوانی باشد نیز قوانین مربوط به حیوانات را باید رعایت نماید.

  از جمله این حقوق میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  شخصی که وارد منزل شخص دارای حیوانی مثل سگ می شود اگر صدمه ای از جانب این حیوان به مهمان وارد شود صاحب خانه باید ضامن باشد .

  اگر شخصی به حیوانی آسیب وارد نماید و آن حیوان هم در مقابله و دفاع از خود به آن فرد خسارت وارد کند و آسیب برساند , در این صورت شخص آسیب رسان مسئول خواهد بود و باید خسارت وارد نماید.
  چنانچه کسی سوار حیوانی شود و سپس آن را در جایی بگذارد، ضامن همه ی خسارت هایی است که حیوان به آنجا وارد مینماید.

  درمورد حقوق حیوانات مجازات های مرتبط با شکار حیوانات عبارتند از:

  مجازات های مربوط به حقوق حیوانات

  • مجازات مسموم کردن حیوان حلال گوشتی که متعلق به خود شخص نیست به حبسی از نود و یک روز تا شش ماه یا به پرداخت جزای نقدی از 150 هزار تا300 هزار تومان محکوم خواهد شد.
  • هر کس بدون مجوز قانونی و خلاف قانون، اقدام به صید یا شکار حیوانات وحشی حفاظت شده کند، به حبساز 3 ماه تا 3 سال یا به پرداخت جزای نقدی از 150 هزار تا 1 میلیون و هشتصد هزار تومان محکوم خواهد شد.
  • هرکس حیوان حلال گوشتی را که شکارش از طرف دولت ممنوع اعلام شده را مسموم یا تلف یا ناقص کند یا این که بکشد به حبس از نودو یک روز تا شش ماه یا به پرداخت جزای نقدی از صد و پنجاه هزار تا سیصد هزار تومان محکوم خواهد شد.
  • هر اقدامی که علیه بهداشت عمومی انجام شود مثل دفع غیر بهداشتی و غیر اصولی فضولات دامی، کشتار غیر مجاز حیوانات ، مرتکبین به حبس تا 1 سال محکوم خواهند گردید.

  همچنین تشخیص این که این اقدام تهدیدی علیه بهداشت عمومی شناخته می شود یا نه؛ بر عهده ی وزارت بهداشت و درمان خواهد بود.

  سرباز صلح تمام تلاش خود را نموده است که به گونه ای مبلغ صلح بین مردم با یکدیگر و همچنین با حیوانات و طبیعت باشد.

      
   

  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT