سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح و دین

  در جوامع مذهبی نسبت به گذشته ، به ویژه در ذهن عامه مردم ، بسیاری از ابعاد و سهم های دین ، ​​به ویژه در رابطه با روند صلح و آرامش ، کمتر شناخته شده اند ، یا شاید اگر به طور کامل نادیده گرفته نشود ، اشتباه گرفته می شود.
  در این بخش شیوه های مختلفی از سهم دین در ایجاد صلح مورد بررسی قرار می گیرد. با این وجود ، توجه به این نکته مهم است که قرار نیست لیستی جامع از کلیه فعالیت های دینی در این زمینه باشد و نه برجسته یا ترویج فعالیت های هر دین خاص.

  برای ترویج یا درگیری یا ایجاد صلح می توان از دین استفاده کرد یا بسیج شد.
  مذهب ممکن است دلیل اصلی درگیری نباشد ، حتی وقتی گروه های مخالف مانند پروتستان ها و کاتولیک ها در ایرلند شمالی از نظر هویت مذهبی متمایز شوند. مذهب از مدت ها قبل وجود داشته و احتمالاً همچنان ادامه خواهد داشت ، عامل مؤثر در برخی از درگیری های خشونت آمیز ، چه به خودی و چه به عنوان وکیلی برای نبردهای سیاسی ، در مکان هایی مانند ایرلند شمالی ، خاورمیانه ، بالکان ، سودان ، اندونزی ، و کشمیر پراکنده است. 

  صلح و دین
  این واقعیت که متأسفانه ، دین اغلب مشهودترین تفاوت بین گروه های رقابت کننده است و در نتیجه ، مرتباً به دلیل درگیری ها مقصر شناخته می شوند." ممکن است مذهب ابزاری شود یا به ماسکی برای خشونت تبدیل شود . تحقیقات نشان داده است ، بسیاری از درگیری های خشونت آمیز اخیر نیز خود اعتقادات مذهبی را درگیر کرده است.

  اول ، دین "هویت ها و وفاداری های جنگ را شکل می دهد" ، و دوم ، "دین با تعریف نه تنها هویت و وفاداری جوامع ، بلكه آن ها را نیز مستقیماً تضاد می كند. اهداف سیاسی ، که بعداً به چالش کشیده می شوند. در برخی درگیری ها ، دین حتی اهداف را تعریف می کند اما نه جوامع "بعد اول - مذهب شکل دادن هویت و وفاداری - همچنین توضیح می دهد. که بازیگران مذهبی ممکن است در بسیج جمعیت کمک کنند و به عنوان متحدین کارآفرینان سیاسی عمل کنند.

  صلح و دین - منبع درگیری یا راهی برای دوستی؟

  در ذهن عامه مردم ، بحث در مورد دین در چارچوب امور بین الملل ، به طور خودکار موجبات درگیری مبتنی بر مذهب را به وجود می آورد. بسیاری از ابعاد و تأثیرات مذهب تمایل به تضعیف یا حتی به طور کامل نادیده گرفته می شود. سهمی که صلح و دین می تواند در آرامش - به عنوان طرف درگیری مذهبی - به دست آورد ، تازه شروع به کاوش و توضیح می شود.


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT