سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح و سلامت

  صلح و سلامت : بهداشت به عنوان یک پل برای صلح یک چارچوب برنامه ریزی و برنامه چند بعدی است که از کارکنان بهداشت در ارائه برنامه های بهداشتی در شرایط درگیری و پس از جنگ استفاده می کنند و در عین حال به ایجاد صلح کمک می کند. این تعریف به عنوان ادغام دغدغه های ایجاد صلح ، مفاهیم ، اصول ، استراتژی ها و شیوه های امداد رسانی به سلامت و توسعه بخش بهداشت تعریف شده است.
  مفهوم سلامتی به عنوان پلی برای صلح ریشه در ارزش هایی دارد که از حقوق بشر و اصول انسان دوستانه و همچنین اخلاق پزشکی ناشی می شود. از این اعتقاد حمایت می شود که اتخاذ استراتژی های ایجاد صلح برای اطمینان از دستاوردهای سلامتی پایدار در زمینه بی ثباتی اجتماعی و شرایط اضطراری پیچیده ضروری است.
  در دستیابی به هدف اصلی سلامت برای جوامع مستعد و تحت تأثیر جنگ ، ما به عنوان متخصصان بهداشت وظایف خود را برای ایجاد فرصت هایی برای صلح تشخیص می دهیم.
  سلامت به عنوان یک پل برای صلح به طور رسمی در 51 مه در مجمع جهانی بهداشت در ماه مه 1998 به عنوان ویژگی استراتژی "سلامتی برای همه در قرن 21" پذیرفته شد.
  صلح و سلامت

  ارتباط صلح و سلامت با یکدیگر چیست؟

  درگیری مسلحانه یکی از بزرگترین چالش های پیش روی بشریت است و به طور مستقیم و غیرمستقیم بر سلامتی تأثیر می گذارد. خشونت منبع اصلی بیماری است .
  جنگ منبع اصلی بیماری ایجاد شده است: مرگ و میر ، آسیب دیدگی ، خرابی و کاهش دسترسی به سیستم های بهداشتی ، افزایش بروز بیماری های واگیر ، کاهش آب و بهداشت و پیشگیری از بیماری ، اثرات روانی ، سوء تغذیه و غیره.
  سلامتی می تواند یک نقطه ملاقات خنثی باشد تا طرفین متضاد را به بحث در مورد مداخلات مفید دو طرفه بپردازند. کارکنان بهداشت و درمان به دلیل موقعیت حرفه ای و اخلاقی خود در جامعه به طور ایده آل قرار گرفته اند.

  تمرکز اصلی در صلح و سلامت ، ریشه کن کردن فلج اطفال در پاکستان و افغانستان است. کارهای میدانی در این کشورها ، شناسایی و تجزیه و تحلیل موانع از بین بردن فلج اطفال و توسعه و به روز کردن راهبردهای چگونگی غلبه بر آن ها.
  از نظم جهانی غیر خشونت آمیز ، با ایجاد آگاهی عمومی در مورد عدم خشونت به عنوان دانش حیاتی برای بقای انسان فعالیت می شود و برای ارتقاء حل مناقشه غیر خشونت آمیز ، صلح تلاش می کنیم برنامه های آموزش ، دیپلماسی شهروندان و صلح در کشور و خارج از کشور.
  تجزیه و تحلیل بیشتر وابستگی بین صلح و سلامتی به منظور ایجاد حمایت از سیاست برای کاهش آسیب پذیری ، کاهش خطرات و افزایش مقاومت در برابر بی ثباتی و ناامنی در جوامع و نهادهای دولتی است. علاوه بر پروژه ریشه کنی فلج اطفال ، کارهایی در زمینه صلح و سلامت شامل اصلی سازی موضوع بهداشت در فعالیت های اصلی اختصاص داده شده به پیشگیری از درگیری ، میانجیگری و ایجاد صلح است.

  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT