سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح بین الملل

  سازمان ملل متحد در سال 1945 ، به دنبال ویرانی جنگ جهانی دوم ، با یک مأموریت اصلی تأسیس شد: حفظ صلح و امنیت بین المللی.
  سازمان ملل این کار را با تلاش برای جلوگیری از درگیری انجام می دهد. کمک به احزاب درگیر در ایجاد صلح.
  صلح و ایجاد شرایطی برای ایجاد آرامش و شکوفایی صلح.
  این فعالیت ها غالباً با هم همپوشانی دارند و باید یکدیگر را تقویت کنند ، تا اثربخش باشند.
  شورای امنیت سازمان ملل مسئولیت اصلی صلح بین الملل را بر عهده دارد. مجمع عمومی و دبیر کل به همراه سایر دفاتر و نهادهای سازمان ملل نقش های اساسی ، مهم و مکمل را ایفا می کنند.

   سازمان NGO

  شورای امنیت

  شورای امنیت در تعیین وجود تهدیدی برای صلح یا عمل تجاوز نقش دارد. این طرفین از طرفین دعوا دعوت می كنند كه آن را با مسالمت آمیز حل و فصل كنند و روش های تعدیل یا شرایط حل و فصل را توصیه می كنند شورای امنیت می تواند اقدامات لازم را برای حفظ یا احیای صلح بین الملل را انجام دهد. این اقدامات شامل تحریم های اقتصادی تا اقدامات نظامی بین المللی است. این شورا همچنین عملیات صلح سازمان ملل و مأموریت های ویژه سیاسی را ایجاد می کند.

  مجمع عمومی

  مجمع عمومی اصلی ترین ارجاع ، سیاست گذاری و نماینده سازمان ملل است. مجمع عمومی از طریق جلسات منظم ، مجمعی را برای كشورهای عضو فراهم می كند تا نظرات خود را نسبت به كل اعضا ابراز كنند و در مورد مسائل دشوار اجماع كنند. این پیشنهادات را در قالب قطعنامه های مجمع عمومی ارائه می دهد. تصمیم گیری در مورد سؤالات مهم ، مانند موارد مربوط به صلح و امنیت ، پذیرش اعضای جدید و امور بودجه ، نیاز به اکثریت دو سوم دارد ، اما سایر سؤالات با اکثریت ساده تصمیم می گیرند.
  سازمان ملل چگونه صلح و امنیت بین المللی را حفظ می کند؟
  مؤثرترین راه برای کاهش درد و رنج بشر و هزینه های کلان اقتصادی درگیری ها و عواقب ناشی از آن ها ، جلوگیری از درگیری ها در وهله اول است. سازمان ملل متحد با استفاده از دیپلماسی ، دفاتر خوب و میانجیگری نقش مهمی در پیشگیری از درگیری دارد. از جمله ابزاری که سازمان برای برقراری صلح از آن استفاده می کند ، فرستاده های ویژه و مأموریت های سیاسی در این زمینه هستند.

  صلح

  ثابت شده است که صلح یکی از مؤثرترین ابزارهای موجود در سازمان ملل برای کمک به کشورهای میزبان برای حرکت در مسیر دشوار از درگیری تا صلح است. امروز از عملیات چند بعدی حفظ صلح خواسته می شود نه تنها برای حفظ صلح و امنیت بلکه به منظور تسهیل روند سیاسی ، محافظت از غیرنظامیان ، کمک به خلع سلاح ، از بین بردن مجدد جنگجویان سابق. حمایت از فرایندهای قانون اساسی و سازماندهی انتخابات ، حمایت و ارتقاء حقوق بشر و کمک به احیای قانون و گسترش قدرت قانونی دولت. عملیات صلح وظایف خود را از شورای امنیت سازمان ملل دریافت می کند. کشورهای عضو با نیروهای ارتش و پلیس همکاری می کنند. و آن ها توسط وزارت عملیات صلح اداره می شوند.
   
  ایجاد صلح

  فعالیت های ایجاد صلح سازمان ملل با هدف کمک به کشورهایی که از درگیری ناشی می شوند و ایجاد زمینه برای ایجاد صلح جهانی و توسعه پایدار را کاهش می دهد. دفتر پشتیبانی صلح ، با كمكه ای استراتژیك و راهنمایی های سیاسی ، به كمسیون سازندگی صلح كمك و پشتیبانی می كند ، صندوق ایجاد صلح را اداره می كند و به دبیر كل در هماهنگی آژانس های سازمان ملل در تلاش های خود برای ایجاد صلح خدمت می كند.


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT