سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح آزمایی

  ایجاد صلح ، توسعه روابط سازنده شخصی ، گروهی و سیاسی در مرزهای قومی ، مذهبی ، طبقاتی ، ملی و نژادی است. هدف آن برطرف کردن بی عدالتی به روش های غیر خشونت آمیز و تبدیل به شرایط ساختاری ایجاد کننده درگیری کشنده است. ایجاد صلح می تواند شامل پیشگیری از درگیری باشد. مدیریت درگیری؛ حل و فصل درگیری و تحول و آشتی پس از جنگ.

  ایجاد صلح وقتی عملی شود که در طولانی مدت و در تمام سطوح جامعه برای برقراری و حفظ روابط بین افراد محلی و جهانی کار می کند. ایجاد صلح استراتژیک افراد و گروه ها را "در زمین" (جامعه و گروه های مذهبی ، سازمانهای مردمی و غیره) با سیاستگذاران و کارگزاران قدرت (دولت ها ، سازمان ملل ، شرکت ها ، بانک ها و غیره) مرتبط می کند و نه تنها برای حل مناقشات بلکه هدف ایجاد جوامع ، نهادها ، سیاست ها و روابطی که بتوانند صلح و عدالت را بهتر حفظ کنند.

  سازندگان صلح استراتژیک به مسائل مربوط به حقوق بشر ، رونق اقتصادی و پایداری محیط زیست و همچنین خشونت می پردازند و بعد از ساخت آن را صلح آزمایی می کنند. تحقیقات در مورد ایجاد صلح تند و تیز :

  ایجاد صلح استراتژیک در طول نسل گسترده است. در حالیکه بحران های فوری را درگیر می کند ، ایجاد صلح استراتژیک تشخیص می دهد که برقراری صلح حرفه ای طولانی مدت است که نیاز به ایجاد شبکه ها و اتحادهای بین گروهی دارد که از درگیری های متناوب بقا خواهد یافت و بستری برای توسعه و امنیت پایدار بشر ایجاد می کند.

  صلح آزمایی یکی از فعالیت های انجام شده توسط سازمان ملل برای حفظ صلح و امنیت بین المللی در سراسر جهان است.

  فعالیت های دیگر:

  پیشگیری از تعارض و میانجیگری

  صلح

  اجرای صلح

  ایجاد صلح

  صلح آزمایی

  پیشگیری از درگیری ، صلح ، و اجرای صلح به ندرت به صورت خطی یا پی در پی اتفاق می افتد. تجربه نشان داده است که آن ها باید تقویت کننده یکدیگر باشند. اگر از آن ها به صورت جزئی یا منزوی استفاده شود ، آن ها قادر به ارائه رویکرد جامع لازم برای پرداختن به علل اصلی درگیری نیستند و از این رو خطر عود مجدد درگیری را کاهش می دهند.

  پیشگیری از درگیری

  پیشگیری از درگیری شامل اقدامات دیپلماتیک برای حفظ تنش ها و اختلافات درون ایالتی یا بین ایالتی از تشدید درگیری های خشونت آمیز است.

  این شامل هشدار زودهنگام ، جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق عوامل موثر درگیری است. فعالیت های پیشگیری از درگیری ممکن است شامل استفاده از "دفاتر خوب" دبیرکل ، استقرار پیشگیرانه از مأموریت های سازمان ملل یا وساطت درگیری به رهبری وزارت امور سیاسی باشد.

  صلح

  صلح طلبی عموماً اقدامات مربوط به رسیدگی به درگیری ها در حال انجام را شامل می شود و معمولاً شامل اقدامات دیپلماتیک برای ورود طرف های خصمانه به توافق نامه مذاکره است.

  اجرای صلح

  اجرای صلح شامل اعمال طیف وسیعی از اقدامات اجباری از جمله استفاده از نیروی نظامی است. مستلزم مجوز صریح شورای امنیت است.

  از آن برای بازیابی صلح و امنیت بین المللی در شرایطی استفاده می شود که شورای امنیت تصمیم گرفته است در مواجهه با تهدید برای صلح ، نقض صلح یا عمل تجاوز ، اقدام کند. شورا می تواند ، در صورت لزوم ، از سازمان ها و آژانس های منطقه ای برای اقدامات اجرایی تحت اختیار خود و مطابق منشور سازمان ملل استفاده کند.

  نقش صلح

  مرزهای پیشگیری از درگیری ، صلح ، برقراری صلح و اجرای صلح به طور فزاینده ای تار شده است. عملیات صلح به ندرت محدود به یک نوع فعالیت است.

  در حالی که عملیات صلح آمیز سازمان ملل در اصل برای پشتیبانی از اجرای آتش بس یا توافق صلح مستقر شده اند ، آن ها اغلب موظفند نقش فعالی را در تلاش های صلح آمیز ایفا کنند و ممکن است در فعالیت های اولیه سازندگی صلح نیز نقش داشته باشند.

   


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT