سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  نفی خشونت

  مهارت های ایمنی شخصی دلایل اجتماعی خشونت خانگی و دوستانه را برطرف نمی کند و تمام وقت کار نخواهد کرد  اما این مهارت ها می تواند به افراد کمک کند تا از یک رابطه مخرب جلوگیری کنند ، بهترین وضعیت را در یک وضعیت بد ایجاد کنند ، حس خود را حفظ کنند تا طرف مقابلشان که خشمگین است نفی خشونتکند.

  در اینجا سؤالات متداول در مورد نفی خشونت در روابط صمیمی به دست آمده است

  1. منظور از خشونت خانگی یا دوستی چیست؟

  خشونت خانگی را می توان تعریف کرد که شامل هرگونه رفتار تهدید آمیز ، سوءاستفاده یا خشونت در خانه ، از جمله بین کودکان بزرگسال و سایر اعضای خانواده بزرگسال است. با این حال ، بیشتر افراد از این اصطلاح استفاده می کنند به این معنی که این رفتار توسط یک شریک صمیمی استفاده می شود تا از طریق ترس و ارعاب قدرت و کنترل خود را بر شریک دیگر برقرار کند. دوستیابی یا خشونت در رابطه بدین معنی است که این رفتار توسط یک شخص به سمت شخص دیگری در یک رابطه دوستیابی هدایت می شود.

  2- چه کسی تحت تأثیر خشونت رابطه قرار می گیرد؟

  بیش از 1 در 3 زن و 1 از 4 مرد در ایالات متحده آمریکا بازمانده از خشونت رابطه در طول زندگی خود هستند. خشونت در روابط می تواند برای هر کسی از هر نژاد ، مذهبی ، فرهنگی یا وضعیت اقتصادی اتفاق بیفتد. خشونت خانگی هم شرکا ، فرزندان آن ها ، سایر اعضای خانواده ، دوستان و همکاران را تحت تأثیر قرار می دهد.

  اگرچه سوءاستفاده عاطفی در یک رابطه بدون در نظر گرفتن جنسیت می تواند به یک اندازه اتفاق بیفتد ، اما اشکال تهدید آمیزتر و خطرناک تر از خشونت خانگی معمولاً توسط مرد در برابر زن صورت می گیرد. غالباً متجاوز در یک رابطه خشن ، سطح بالایی از مالکیت نسبت به شریک زندگی خود را احساس می کند ، که اگر این شخص در تلاش برای پایان دادن به روابط باشد ، غالباً منجر به صدمه یا مرگ می شود. متأسفانه ، کودکان نیز با مشاهده خشونت در خانواده هایشان آسیب می بینند.

  خشونت می تواند مردم یک کشور را نیز تحت تاثیر قرار دهد

  در حال حاضر 1.5 میلیارد نفر در کشورهایی با خشونت مکرر زندگی می کنند.

  غیرنظامیان غیرمسلح به قربانیان برتر جنگ ها و درگیری های خشونت آمیز تبدیل شده اند که امروزه بسیاری از مناطق جهان را مبتلا می کنند.

  سرباز صلح غیرنظامیان غیرمسلح را می طلبد که آن چرخه خشونت را بشکنند و نفی خشونت کنند و راه های دیگری برای مقابله با جنگ نشان دهند. نیروی صلح غیر خشونت آمیز از خشونت جلوگیری می کند ، از غیرنظامیان محافظت می کند و صلح را از طریق ابزار منحصر به فرد حمایت از غیر نظامیان غیر مسلح (UCP) ترویج می کند. UCP به استفاده از غیرنظامیان غیر مسلح برای محافظت از غیرنظامیان اشاره دارد. حمایت از جلوگیری ، کاهش از خشونت است.


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT