سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  جنسیت صلح

  برای کسانی که ما در تلاش و پشتیبانی از طرح های توسعه بین المللی هستیم ، می دانیم که سرمایه گذاری و توانمندسازی زنان و دختران محبوب و همه گیر است. برای ما جای تعجب ندارد که اهداف توسعه پایدار نه تنها اقدامات و آمارهای خاص جنسیتی را شامل می شوند ، بلکه یک هدف کامل را نیز به برابری جنسیتی اختصاص می دهند.

  هدف پنجم توسعه پایدار جسورانه ، گسترده و مهم است. این جهان را به چالش می کشد: "رسیدن به برابری جنسیتی و توانمند کردن همه زنان و دختران."

  به نظر می رسد این موضوع به ویژه اهمیت دارد زیرا زنان و مردان برای حقوق برابر بیشتر ، از نابرابری دستمزد گرفته تا سیاست های مرخصی خانواده ، تجمع می کنند.

  جنسیت صلح و امنیت

  نقش های متفاوتی که زنان و مردان در کشمکش های کشنده ای بازی می کنند و در تلاش برای جلوگیری و برطرف کردن آن ها ، همچنان مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند. در گروه بحران ، ما به دنبال درک رابطه بین پویایی درگیری و هویت جنسیتی ، و ادغام کلیه دیدگاه های مرتبط در تجزیه و تحلیل و تجویز سیاست های خود هستیم. ما اعتقاد داریم که فعالانه شامل صدای زنان در زمینه امنیت و بازسازی پس از درگیری برای ایجاد جوامع انعطاف پذیر و شکل دادن به راه حل های برای صلح پایدار بسیار مهم است. ما مدت هاست که از اجرای کامل قطعنامه 1325 شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه های بعدی در مورد خشونت مبتنی بر جنسیت دفاع می کنیم. تنوع جنسیتی بیشتر در رهبری سیاسی و در نیروهای امنیتی و افزایش مشارکت زنان در روند صلح است.

  زنان غالباً بیشتر از همه درگیر جنگ هستند. آن ها غالباً به هدف خشونت تبدیل می شوند ، ممکن است همسر و فرزندانشان کشته شوند - بدون حمایت آن ها را ترک می کند. با جابجایی میدان جنگ به طور فزاینده ای به سمت روستا و شهر ، موضوعات مختلف زنان غالباً بیشترین تلفات جنگ را تشکیل می دهند.

  اما زنان در جنگ برای صلح محور هستند. هنگامی که مردان در سن جنگ از بین می روند ، زنان سرپرست خانوار ، واسطه گری جامعه و بازسازی کننده اقتصاد می شوند. در صورت داشتن فرصت ، زنان نیز سازنده صلح بسیار مؤثر هستند و از این رو جنسیت صلح را تعیین می کنند.

  زنان در همه کارهای ما یکپارچه هستند. از حق رأی دادن به حق رای گرفته تا ایجاد معیشت ، صدای زنان ، دانش و اقدامات اساسی برای رویکرد ما برای همکاری با مردم محلی برای متوقف کردن خشونت و ایجاد صلح پایدار اساسی است.

  اما زنان نه تنها قربانی می شوند بلکه در مبارزه برای صلح محور هستند. توجه به نقش ها و دیدگاه های زنان برای ایجاد جوامع ایمن تر و جنسیت صلح ، جوامع مقاوم تر و ایجاد راه حل های محلی برای صلح بسیار مهم است.

  در حالی که نهادهای بین المللی خواستار مشارکت بیشتر زنان در ایجاد صلح هستند ، شرکای محلی ما نشان می دهند که زنان غالباً در صدر مأموریت برای ایجاد صلح پایدار هستند.

  جنسیت به طور فزاینده به عنوان مرکزی برای مطالعه و تحلیل حوزه های مردانه جنگ و روابط بین الملل شناخته می شود.

   


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT