سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  صلح مثبت

  صلح مثبت :

  صلح مثبت به عنوان صلح با عدالت برای همه تعریف شده است. اغلب اوقات ، "صلح" به دلیل عدم وجود نیروی منفی مانند تنش یا خشونت اشتباه می شود. صلح نه تنها عدم وجود تنش بلکه حضور عدالت است.

  ما در جامعه ای مملو از خشونت زندگی می کنیم و در تلاش برای مهار میزان خشونت هایی که می بینیم ، اغلب با این باور اشتباه می گیریم که می توانیم از خود خشونت و بی عدالتی برای دستیابی به جامعه "صلح آمیز" استفاده کنیم. ما اغلب اوقات از روش های ناعادلانه ای برای ایجاد احساس غلط "صلح" استفاده می کنیم. پرتاب هر جوان در این کشور به داخل یک زندان ممکن است از خشونت زیادی جلوگیری کند ، اما این بدان معنی نیست که ما از آن زمان صلح ایجاد خواهیم کرد. (عدم وجود تنش) با یک عمل بی عدالتی ایجاد شده است.

  صلح مثبت یک صلح واقعی ، پایدار است که برپایه عدالت برای همه مردم ساخته شده است.

  صلح مثبت

  صلح منفی :

  صلح منفی به عنوان صلح بدون عدالت تعریف می شود. این یک احساس نادرست از "صلح" است که اغلب با هزینه عدالت به دست می آید. در یک وضعیت منفی صلح ، شما ممکن است درگیری را در فضای باز نبینید ، اما تنش فقط در زیر سطح در حال جوش و خوردن است زیرا درگیری هرگز آشتی نیافته بود.

  "صلح صرفاً نبود نیروی منفی - جنگ ، تنش ، سردرگمی نیست ، بلکه حضور برخی از نیروهای مثبت - عدالت ، حسن نیت ، قدرت ملکوت خدا است."

  جنگجو:

  فرهنگ لغت اصطلاح "جنگجو" را اینگونه تعریف می کند:

  کسی که در جنگ شرکت می کند یا در آن تجربه دارد

  شخص درگیری؛ کسی که در یک مبارزه یا درگیری شرکت می کند

  توجه داشته باشید که هیچ تعریفی در مورد استفاده از خشونت وجود ندارد. یک رزمنده فقط کسی است که درگیر مبارزه است و در پاسخ به درگیری مجرب است. ما معتقدیم که درگیری خود یک چیز خنثی است: اینگونه است که ما چگونه به تضاد پاسخ می دهیم که نتیجه مثبت یا منفی به آن می دهد. یک پزشک غیر خشونت آمیز کسی است که در پاسخ به درگیری ها به روشی غیر خشونت آمیز آموزش دیده است. بنابراین ، یک جنگجوی صلح مثبت کسی است که در آشتی درگیری بدون خشونت آموخته می شود و در تلاش برای ایجاد صلح مثبت است.

  از زمان جنگ های جهانی قرن بیستم ، این تمرکز وجود داشته است كه دنیا هرگز دوباره شاهد چنین درگیری گسترده نیست. نهادهایی مانند اتحادیه ملل و جانشین آن سازمان ملل متحد می خواستند كه خانه مذاكرات صلح باشند. در پی تعهدات رسمی ، ملت ها اسناد بین المللی را امضا و تصویب كردند. نیمه دوم قرن بیستم تمرکز بین المللی برای جلوگیری از تکرار قسمت های از این تراژدی ها حتی در اثر فلج تهدید جنگ هسته ای داشت.

  اکنون ، بشریت در تاریخ با چالش هایی بی نظیر روبرو شده است. مسائل جهانی جدید خواستار راه حل های جدید جهانی است. تغییرات آب و هوا ، کاهش تنوع زیستی ، جمعیت بیش از حد و فناوری جدید چالش های پیچیده و چند بعدی را ارائه می دهد. لزوماً ، جهان باید تمرکز خود را برای سرمایه گذاری در فرصت های شکوفایی بپیوندد ، نه اینکه بر پاسخ های تحویل به تهدید تمرکز کند. راه حل این مسائل ، روش های پیشگیری مثبت است ، نه روش های پاسخگو اضطراری.

  صلح مثبت روشی جدید برای مفهوم سازی در مورد نحوه توسعه جوامع به منظور حفظ صلح یا بهبودی از درگیری فراهم می کند. تمرکز بیش از حد اغلب در پاسخ به خشونت یا تهدید به خشونت است. اقتصاد و صلح از نظر تجربی از طرح صلح مثبت برای رسیدگی به فقدان رهنمودهای غالب کشورهایی که می توانند در سفر خود به سمت دستیابی به اهداف صلح استفاده کنند ، استفاده می شود. صلح مثبت چارچوب سرمایه گذاری را با حضور نگرش ها ، نهادها و ساختارهایی ایجاد می کند که جوامع صلح آمیز را ایجاد و حفظ می کند.

   


  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT