سامانه پیامک     سامانه ایمیل      ورود به صلح کارت

  پیام مدیر عامل

  پیام مدیر عامل

   
  پیام مدیر عامل خانه سرباز صلح ایران
  بیشتر مردم، صلح را مفهومی ضد جنگ می‌دانند. به عبارتی اولین تصور ذهنی در مقابل شنیدن کلمه صلح، وضعیتی غیر جنگی است. مفهومی که معمولا قبل از جنگ با آن مواجه می شویم. وضعیتی که شرایط جنگی آن را دچار تزلزل و گاه نابودی کامل می کند اما در نهایت تمامی جنگ‌ها به صلح ختم می شوند و درست به همین دلیل است که حتی بزرگترین و خونین ترین جنگ هایی که در طول تاریخ سراغ داریم نیز، پایدار نبوده و نیستند. طولانی بوده اند، تداوم داشته اند، اما هیچگاه مداوم نبوده اند.
  از زاویه ای دیگر صلح، زیربنای آرامش، اعتدال، اقتصاد، شکوفایی، پیشرفت و در نهایت امنیت و رفاه است. اما امروزه و با تغییر هویت مفاهیم گذشته، دیگر صلح فقط " نه " به جنگ نیست. واژه ای که انواع و مشتقات بسیساری دارد. صلح ایجابی، صلح سلبی، نفی خشونت، صلح درون، صلح با طبیعت و در نهایت حتی صلح با حیوانات از دیگر مقوله‌های تکمیل پازل صلح اند.
  خانه سربازصلح ایران، به عنوان سازمانی مردم نهاد و حامی صلح بر این باور است، آنگونه که جنگ، نیازمند سرباز است صلح هم نیازمند سرباز است. ایجاد، پایداری، حفظ و گسترش صلح، کار بسیار پرمشقتی است بخصوص در شرایط محیطی امروز، که با انواع تنش ها و پارادایم های موافق و مخالف، مثبت و منفی، مؤثر و بی تاثیر، که هرکدام حوزه ای مجزا از فعالیت را می طلبد که هر حوزه خود نیز مشتمل بر زیرشاخه های فراوانی است.
  با همین استدلال ما نیز به سربازانی نیاز داریم با توانمندی های گوناگون، تا بتوانند در این عرصه‌ها فعالیت کنند و ضمن ایجاد، حفظ و پایداری صلح، به تداوم و گسترش آن کمک کنند. تا در نهایت جامعه ای عاری از افراط ها و تفریط ها، خشونت و بیرحمی ها، پیرامون عقل سلیم‌‌‌‌‌‌ هدفمند و هوشمند به پا کنیم. و درست به همین دلیل سخن گفتن از" صلح" را، "صلح آور" می دانیم و برآنیم نماد صلح را از فراز مرزها و اقلیم کشورمان، به جهان گسترش دهیم. ایرانی که قدمتی 7500 ساله دارد و نه فقط در طول تاریخ اش هیچگاه آغازگر جنگی نبوده بلکه تحت سیطره استعمارهیچ کشوری قرارنگرفته و تاریخ استقلال ندارد. اما در کنار این اهداف عالیه، خانه سرباز صلح ایران، تلاش های گسترده ای را نیز برای گردهم آوردن کهنه سربازان این آب و خاک آغاز کرده است. تلاش هایی که "صلح کارت " یکی از مهمترین آنهاست.
  "صلح کارت" کارتی است که در راستای هویت بخشی به سربازان صلح با شعار "هر ایرانی یک صلح کارت" ابداع و طراحی شده است که تمامي هموطنان ايراني بدون محدوديت سني، جنسي و فارغ از گرايشات قومي، مذهبي و فكري مي توانند با رويكرد حمايتي ضمن ثبت نام و پرداخت حق عضويت سالانه، دارنده ي صلح كارت و از مزاياي تعریف شده و درحال گسترش آن بهره مند شوند.
  بی شک در ادامه این راه طولانی و سخت دست هر یاری رسان در این عرصه را به گرمی می‎فشاریم و رسما اعلام می کنیم که درگیر هیچ گرایش و فرقه سیاسی، اجتماعی، قومی و منطقه‌ای نیستیم، بلکه ایرانی هستیم و جهانی می‌اندیشیم و به پارسی بودن خود افتخار می کنیم.
  به امید فراگیری صلح در جهان
  قاسم رحيمي - مديرعامل خانه سرباز صلح ایران

  درباره ما

  خانه سرباز صلح ایران، یک سازمان مردم نهاد است که با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس تشکیل و هویت بخشیدن به نقش سربازان مدافع ایران اسلامی، تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی و ادیان الهی در سطح کشور و مقابله با ایران هراسی، فراهم نمودن کمک به مجروحان جنگی و بازماندگان محترمشان، آموزش همگانی برای صلح، تلاش جهت بهبود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سلامت و بیمه، پیگیری مطالبات معطل مانده این عزیزان و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از رسالتهای خود میداند.

   

       

  ارتباط با خانه سرباز صلح ایران

  مدیرعامل : قاسم رحیمی
  ایمیل : ceo@sarbazsolh.ir

  دبیرخانه 88430557 (9821)+
  ایمیل : info@sarbazsolh.ir

  نشانی : تهران، تقاطع مطهری و شریعتی، خ شهدای ناجا، نبش فرهنگ شمالی، پلاک۲۲، طبقه اول
  نقشه   

  © سال 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد sarbazsolh محفوظ می باشد . | توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT