جمعه 30 ارديبهشت 1401 | Friday, 20 May 2022

صلح کارت چیست؟صلح کارت، کارت عضویت در خانه سرباز صلح ایران است.  اعضای خانه سرباز صلح ایران را سه گروه کهن سربازان (افرادی که طی ۸ سال دفاع مقدس بعنوان سرباز وظیفه در مناطق عملیاتی کشور حضور داشته اند)، خانواده های کهن سربازان (پدر، مادر، همسر و فرزندان) و داوطلبان (فعالان و علاقه مندان فعالیت در حوزه صلح) تشکیل می دهند.
خانه سرباز صلح ایران حمایت از سربازان و تلاش در برای ارتقای شأن و منزلت سرباز در جامعه و گسترش فرهنگ صلح و دوستی در کشور را از رسالت های مهم خود می داند.
در این راستا بسترسازی برای تقویت پویش های اجتماعی و جلب مشارکت های مردمی در حوزه های فرهنگی، آموزشی، خدماتی و رفاهی به کهن سربازان و اعضای خانه سرباز صلح ایران از اهداف و برنامه های مستمر این سازمان است.
خانه سرباز صلح، صلح کارت را با شعار "هر ایرانی یک صلح کارت" ابداع و طراحی نموده است تا علاوه بر کهن سربازان، سایر هموطنان عزیز نیز بدون محدوديت سني، جنسي و فارغ از گرايشات قومي، مذهبي و فكري بتوانند ضمن ثبت نام و پرداخت حق عضويت سالانه، از مزاياي تعریف شده و درحال گسترش آن بهره مند شوند.

آخرین بروزرسانی: شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
به اشتراک بگذارید:

خدمات صلح کارت

 •  تجلیل و تکریم کهنه سربازان دفاع مقدس که در دفاع از میهن عزیزمان فداکاری نمودند.
 •  ارائه دوره های آموزش عمومی و تخصصی صلح با رویکرد امنیت، معیشت و سعادت (سلامتی و نشاط)
 •  بهره مندی از تجربیات موفق و محتوای فاخر نهادهای بین المللی در ترویج آموزه های صلح ویژه کودکان، خانواده، شهروندان و ...
 • امکان مشارکت در فعالیت های اجتماعی و داوطلبانه سازمان و نقش آفرینی به عنوان مروجین فرهنگ صلح و انسان دوستی در خانواده و جامعه
 •  پیوستن به جامعه جهانی فعالان حوزه صلح
 •  مشارکت در تولید و انتشار محتوای صلح با رویکرد امنیت، معیشت و سعادت
 •  شرکت در تورهای گردشگری بین المللی صلح
 •  شرکت در رویدادهای فرهنگی و جشنواره های بین المللی صلح
 •  شرکت در دوره های توانمندسازی و مهارت های زندگی و کسب و کار
 •  بهره مندی از تسهیلات، خدمات رفاهی و تخفیفات ویژه،جهت کاهش هزینه سبد خانواده اعضا
آخرین بروزرسانی: شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
به اشتراک بگذارید:

انواع صلح کارت

 

 •     کهنه سربازان

        کهنه سرباز واژه ای انگلیسی بوده ، به سربازی اطلاق میشود که در یک یا تعدادی عملیات نظامی شرکت کرده باشد بعنوان مثال کهنه سرباز جنگ ویتنام یا کهنه سرباز جنگ افغانستان یا کهنه سرباز جنگ جهانی دوم ، در واقع معادل کلمه " رزمنده" در ادبیات ما هست. برای همین و در راستای پاسداشت زبان پارسی تصمیم گرفته شد تا به جای کلمه انگلیسی " کهنه سرباز " از واژه " سرباز صلح " در نامگذاری این مجموعه استفاده شود. در همین خصوص و براساس تعاریف این سازمان، به کلیه سربازان و مدافعان شرکت کننده در دفاع مقدس که دارای کارت ایثار می باشند یا خدمت سربازی آنان در ایام دفاع مقدس (تاریخ 31 شهریور 1359 تا 29 مردادماه 1367) بوده است ، "کهنه سرباز " گفته می شود.
        همانطور که گفته شد، بخش عمده ای از فعالیت این مجموعه بر روی سربازان دوران دفاع مقدس متمرکز شده است. براساس تاریخ تکرار نشدنی کشورمان، در طول دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی گروه های مختلفی از اقشار گوناگون در جبهه های نبرد حضور داشته اند . رزمندگان ارتش، سپاه، بسیج، ژاندارمری، جهاد و ... و قشر بزرگی از رزمندگان شرکت کننده  که در مجموع بیش از خانواده ای دو نیم میلیون نفری را تشکیل می دادند که در معیت ارتش به جبهه ها اعزام گردیدند و از آنها به عنوان " سربازان " جنگ تحمیلی یاد می شود. که البته به این تعداد باید آمار پاسداران وظیفه و سربازان ژاندارمری سابق نیز اضافه شود. آنچه مسلم است این است که این سربازان و فرماندهانی که به آموزش آنها پرداختند نقش ویژه ای را در دفاع مقدس برعهده داشته اند ولیکن واقعیت این است که به اندازه نقش و سهمی که این عزیزان در دفاع از میهن اسلامی داشتند، به آنها پرداخته نشد و درست همین مساله عاملی شد برای تشکیل خانه سرباز صلح، تا شاید بتوانیم از ظرفیت عظیم سربازان دوران دفاع مقدس برای نشان دادن این نقش با همکاری هم استفاده کنیم.
        بسیاری از سربازان دوران دفاع مقدس امروز در سطوح اول کارآفرینی، هنر، ورزش و حتی مدیران برجسته دولتی و خصوصی و نمایندگان مجلس به خدمت رسانی خود به کشور و هموطنانشان ادامه می دهند که از جمله سربازان دوران دفاع مقدس محسوب می شوند.

     

 •     صلح گستران

        "صلح گستران"، پیام آوران صلح و دوستی هستند که با رویکرد توسعه صلح، امنیت، رفاه و آرامش در خانه سرباز صلح ایران گرد هم آمده اند تا بتوانند با اهداف خداپسندانه و ارزشمندشان که با صداقت و دوستی آمیخته شده، شاهراه های افزایش اعتماد و صلح را ایجاد و تلاش نمایند تا صلح و دوستی در کشور پهناور ایران نهادینه شود.
        درحقیت "صلح گستر" شامل اعضای افتخاری خانه سرباز صلح ایران می باشند که حامی فعالیتهای صلح طلبانه، خیرخواهانه و میانجیگرانه خانه سرباز صلح ایران بوده و خودشان نیز در شماری از فعالیتها، مشارکت داوطلبانه دارند. فعالیتها و اقداماتی مثل کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و... به همین دلیل معتقدیم حضور با شکوه این افتخار آفرینان در خانه سرباز صلح ایران، قطعا از ارزشمندترین گام های مثبت در راستای بهبود عملکرد این مجموعه برای برقراری صلح و امنیت در این زیست بوم تاریخ دار، تاریخ ساز و ارزشمند بوده و خواهد بود.
        تمامی هموطنان ایرانی بدون محدویت سنی،جنسی و فارغ از گرایشات قومی، مذهبی و فکری می توانند با رویکرد حمایتی ضمن ثبت نام و پرداخت حق عضویت سالانه، دارنده ی صلح کارت خانه سرباز صلح ایران باشند و از مزایای آن بهره مند شوند.

آخرین بروزرسانی: شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
به اشتراک بگذارید: